Jdi na obsah Jdi na menu
 Umělý odchov


Někdy se stává že se rodiče nechtějí o svá mláďátka starat a odhodí je na zem. ObrazekDle našich zkušeností se nehodí do chovů, neboť tito jedinci se pak nedokáží postarat o svá vlastní mláďata. Jinak se ale jedná o silná, zdravá a plně životaschopná mláďata, kteří se stávají výbornými domácími mazlíčky. Když se tak stane, mládě odebereme a přemístíme jej do inkubátoru kde udržujeme teplotu 28 oC, mládě se drží na králičí kůži která slouží jako atrapa matky.

Mláďata krmíme kojeneckým mlékem BEBA 1 v koncentraci 1 odměrka na 45ml kojenecké vody. Orientační koncentrace ve 3.týdnu je 1 odměrka na 40ml koj. vody v 5.týdnu 1 odměrka na 35ml koj. vody ObrazekPrvní 2 týdny života se mládě krmí každé dvě hodiny, před každým krmení se musí mláděti masírovat bříško aby se vyprázdnilo.

Intervaly krmení

od druhého týdne života - od 5.00 do 22.00-9x po cca 2 hod.od 22.00 do 5.00-1x ve 2.00hod
od 5 týdne života od 4.00 do 23.00 -6x cca po 3 hod.
od 7 týdne života od 5.00 do 21.00 5x během dne.
od 5 týdne předkládáme mládětí kousíček banánu nebo piškotu namočeném v mléce.

S postupným růstem mláďat jim zkoušíme předkládat potravu přirozenou pro adulty. Během prvních 100 dnů života mláděte dostává jednou denně mléko, zbytek pitného režimu již pokrývá voda. Takto odchovaná mláďata jsou krotká a zvyklá na člověka, proto se dobře hodí na ochočení jako domácí mazlíček. Umělý odchov je velmi náročný na čas. ObrazekBez lásky k těmto zvířátkům a velkého nadšení by to však nešlo. U nás se o takto odložená mláďata stará moje manželka Helenka která jich už takto odchovala 21.z Za což si jí moc vážím bez její pomoci a obětavosti by to nešlo. Zkušenosti s umělý odchovem máme již s těmito druhy S. oedipus,s. labiatus,c. jacchus,c. penicilata